ÉTDR és E-építési napló napjainkban - Elkerülendő rendszerhasználati hibák - megoldások- 1 napos képzés
A Magyar Építész Kamara a Lechner Tudásközponttal együttműködve a megújult ÉTDR és E-építési napló témakörben 1 napos szakmai továbbképzést tart az építész kamarai szakmagyakorlók számára 2018. május 30. szerdán 10 órai kezdettel.
Helyszín: Budapest, Építészek Háza (1088 Bp., Ötpacsirta u. 2.)
Kern Orsolya:
Építészeti és vizuális környezetkultúra alapfokú oktatásához segédanyag
P É L D A T Á R 7 - 8. OSZTÁLYOS TANULÓK SZÁMÁRA
A BME Urbanisztika Tanszéke az Urbanista Szakirányú Továbbképzés 2016-18-os évfolyamának kifutása után ÚJ ÉVFOLYAMOT HIRDET 2018. SZEPTEMBERI INDULÁSSAL
BUDAPESTI MŰSZAKI ÉS GAZDASÁGTUDOMÁNYI EGYETEM
ÉPÍTÉSZMÉRNÖKI KAR
Műemlékvédelem Szakirányú Továbbképzési Szak
FELVÉTELI JELENTKEZÉSI FELHÍVÁS
a Műemlékvédelem Szakirányú Továbbképzési Szakra
Az 1976. óta megszakítás nélkül működő Műemlékvédelmi Szakmérnöki tanfolyam újabb, 22. ciklusának megindításához érkezett. A képzés célkitűzése változatlan: a műemlékvédelmeben dolgozó szakemberek számára speciális, elsősorban elméleti tudás átadása.
A GRAPHISOFT 2018 januárjában a következő, elsősorban építészeket célzó képzéseket hirdeti meg:
Az ARCHICAD 21 új funkciói
A képzés célja a korábbi és az új verzió közötti átmenet megkönnyítése a részt-vevők számára, megismerkedve az új verzió új funkcióival. Az egynapos képzés során a résztvevők mintafájlok segítségével, folyamatos tréneri felügyelet mellett megtanulják az új funkciók célszerű alkalmazását.
2018. január 9.
http://www.graphisoft.hu/archicad/esemeny/az-archicad-uj-funkcioi/
Az urbanisztika iránt érdeklődők 2017. november 15-ig jelentkezhetnek Településmérnök MSc képzésre a Szent István Egyetem Tájépítészeti és Településtervezési Kar szervezésében. A Budai Campuson (Budapest, XI. ker. Villányi út) február elején induló nappali képzésre olyan építészek, tájépítészek, építőmérnökök jelentkezését várják, akiket érdekelnek az urbanisztika aktuális kérdései, a kortárs városépítészeti trendek és tenni szeretnének településeink élhetőbbé, fenntarthatóbbá, szebbé tételéért.
Olyan fiatal, már végzett építészek mesélnek tapasztalataikról, akik az egyetem alatt külföldön dolgoztak akár ösztöndíjjal vagy anélkül és az ott szerzett tudást itthon kamatoztatják.
Graphisoft ARCHICAD 19 BIM Stúdió (2016) - multimédiás csomag - szoftveres megoldásokat és ingyenes oktató eszközöket tartalmazó DVD regisztráció után átvehető a Magyar Építész Kamara - Magyar Építészek Háza portáján 10.00-15.30-ig (1088 Budapest Ötpacsirta u. 2. )
A Magyar Építőművészek Szövetsége és a Falufejlesztési Társaság Építész Tagozata. Krizsán András építész kezdeményezésére és szervezésében 2006-ban indította útjára a „CSÜTÖRTÖKI ISKOLA” programsorozatot. A szakmai körökben legendássá vált „CSÜTI” helyszíne Reishl Gábor, akkori MÉSZ elnök javaslatára azóta is a MÉSZ székház Ybl Miklós terme. Az itt elhangzott előadások, beszélgetések nem csak lexikális tudást, többlet információkat jelentenek a hallgatók számára, hanem olyan alkalmak is, ahol a meghívott előadók a nagyszámú lelkes hallgatósággal közösen az értelmes beszéd, az igényes közgondolkodás módszerével keresik az okokat, magyarázatokat egy-egy témakörön belül. Az eltelt több mint 10 év során meghívott vendég volt többek között: Andrásfalvy Bertalan néprajzkutató, Somogyi Győző festőművész, Jankovics Marcell művelődéstörténész, Csányi Vilmos etológus, Molnár V. József néplélekrajz kutató, Istvánfi Gyula építész, Kopp Mária szociológus, Vida Gábor akadémikus, Csatári Bálint geográfus, Meggyesi Tamás építész, Freund Tamás agykutató, Kopátsy Sándor közgazdász, Emil Pales filozófus, László Ervin ökológus professzor és Zlinszky János biológus - hogy csak néhány nevet említsünk a rangos névsorból. Napjainkban, amikor az információ robbanás az emberek többségének nem jelent nagyobb biztonságot és a médiákból ömlő hírözön nem hogy felvilágosítaná a híranyag fogyasztóját, hanem kábítószerként ad csalóka „jól-értesültséget”, szükség van a párbeszédre, a példamutatásra. A 10 éves jubileumát tavaly ünneplő „CSÜTÖRTÖKI ISKOLA” előadói ennek a helyzetnek a közös felelősségét érzik át. Ez a magatartás segít, hogy valódi párbeszédbe kerüljünk egymással, amelyből egy új meg¬értés bontakozhat ki. Amikor mindenki érzékeny a má¬sik rezdülésére, és nem csupán arra, hogy mi történik a saját fejé-ben. Ahogy David Bohm, a 20. század egyik legkiemelkedőbb fizikusa és gondolkodója írta: „Amikor mindnyájan félbeszakítjuk egyéni ambícióink megvalósítását, mikor megkérdőjelezzük és megvizsgáljuk korábbi feltételezéseinket, mikor mindnyájan a tudatosságnak ugyanabban az állapotába kerülünk, és a védekezés, a vélemények és nézeteltérések egész szerkezete omlik össze. Akkor hirtelen megváltozik minden. Renddé és egésszé áll össze az, ami megoldhatatlan probléma-halmaz volt és átváltozik a barátság, a részvétel, és az együttgondolkodás egységévé.”
Krizsán András DLA
a MÉSZ elnöke