A 2020-as év visszafogottabb forgalma után az idei első félévben jóval élénkebb megrendelői aktivitással szembesült az egyre népszerűbb zsalutechnológiai innovációkat kínáló MEVA Zsalurendszerek Zrt. A vállalat ügyvezetőjével, Botta D. Mihállyal beszélgettünk az építőipar aktuális piaci helyzetéről, előrelátható trendjeiről.
Az elmúlt évtizedekben tetőszigetelés gyanánt rosszabb szigetelő képességű (λD=0,042 –0,045 W/mK) és kis vastagságú – jó, ha 10 cm vastagságot elérő – anyagokat építettek be a 15 cm magas szarufák közeibe, csak egy rétegben. Mivel a fa igen rossz szigetelő, a szarufáknál vonal menti hőhidak keletkeztek. Jellemzően a belső oldalon a burkolat mögé gyakran teljesen más célra gyártott mezőgazdasági fóliákat, kátránypapírokat építettek be, ami páratechnikailag messze nem megfelelő.
Ha a kivitelező felel az épület karbantartásáért 25 évig, pl. a homlokzat minőségét tekintve, az a kivitelező nem véletlenül választ minőségi anyagot. Ahogy az több ún. életciklus projekt esetén tőlünk fejlettebb környezettudatossággal rendelkező országokban megtörténik, ilyenkor gyakran a szálcement homlokzatburkolat kerül a fókuszba.
Tízmillió eurós beruházást indított az Austrotherm, Európa meghatározó hőszigetelőanyag gyártó cége. Ennek keretén belül novemberben megkezdték egy új, pluszenergiás irodaház építési munkálatait, ami több energiát fog termelni, mint amennyit felhasznál. Az épület a tervek szerint idén nyáron – nem meglepő módon Austrotherm hőszigetelő anyagok segítségével – el is készül, és a kiváló hőszigetelésen kívül levegő-víz hőszivattyú és napelem rendszer is segíti az energiatakarékosságot és a klímavédelmet.
Egy adott környezetbe új épületet tervezni és kivitelezni az építészek és mérnökök számára is igazán nagy kihívást jelent, de annál nagyobb eredmény, ha a méretek és az illeszkedés játéka tökéletesen végbemegy. A varsói PURO szálloda azért is izgalmas projekt, mert egy zárt, házakkal körbevett területen, történelmi környezetbe kellett egy modern épületet tervezni, amelynek sikeres kivitelezéséből látható, hogy a megfelelő anyagválasztással és dizájnnal igenis sikeresen ötvözhető két távoli kor egymással.
Napjainkban egyre több olyan igény érkezik gépészeti terek fedésével kapcsolatosan, ahol esztétikus kivitelű, karbantartásmentes lamellás falakat keresnek.
Cégünk e célra alapvetően 3 féle rendszert gyárt.
A világ legnagyobb hengertömített-beton duzzasztógátja a Mapei termékeivel készült
Az etióp fővárostól, Addisz-Abebától délnyugatra, az Omo folyón létesült Afrika legnagyobb villamos erőműve, a Gilgel Gibe-III, amelynek völgyzárógátja egy hatalmas, 250 méter magas és 630 méter hosszú betonszerkezet.
2021. március 25-től Porotherm Profi termékeink nevet váltottak: a termékek új neve Porotherm Rapid lett. Csak a név változott, a termék nem! Porotherm Rapid termékeinkkel könnyen és gyorsan falazhat!
Ez a névváltás minden olyan síkra csiszolt terméket érint, melyet a Wienerberger vékonyágyas falazóhabarccsal vagy Dryfix kötőanyaggal szállít ki. A névváltás nincs befolyással a termékek műszaki adataira, azok alkalmazástechnikai előírásaira, a műszaki adatok és a beépítési, alkalmazási szabályok, előírások, valamint a termékek cikkszámai is változatlanok maradnak.
Tisztelt Építész Partnerünk!
Örömmel tájékoztatjuk Önöket, hogy megjelent a Wienerberger konszern által kiadott nemzetközi építészeti lapnak, az Architectumnak 2021-es tavaszi száma, mely nemcsak nyomtatott formában olvasható, hanem három nyelven (angol, német, francia) online is elérhető az alábbi linken: