Az újjáalakult Építésügyi Műszaki Szabályozási Bizottság (ÉMSZB) 2019. június 14-én megtartotta ülését dr. Nagy Ádám - Innovációs és Technológiai Minisztérium helyettes államtitkára - elnökletével.
Az ÉMSZB az építésügyi műszaki irányelvek elfogadásával az építőipari szereplők, vállalkozások szakmai munkáját szeretné segíteni.
Várjuk azon építészirodák jelentkezését, akik szívesen részt vennének az ARCHICAD 23 INT béta verzió valós építészeti munkafolyamatokon keresztüli tesztelésében, már rendelkeznek ARCHICAD 22 FULL liszensszel és vállalni tudják az alábbi feltételeket.
Az évi 1,5 milliárd forintból működő Népi Építészeti Program komoly lehetőség népi épített örökségünk megóvására, megújítására: a program keretében magánszemélyek és önkormányzatok pályázhatnak veszélyeztetett népi építészeti örökségünk, a népi műemlékek, a történeti értéket képviselő vidéki épített örökség megőrzése, fenntartása céljából. Az épületek felújításához az anyagi támogatáson túl szakmai támogatást, tanácsadást is nyújtunk.
Bővebben a programról:
http://www.telekialapitvany.hu/nepi-epiteszeti-program/
10 éves a FUGA programsorozat 2019. október:
- Építészeti rajz is műalkotás
- Művészeti aukció
- Tombola
Tisztelt Kollégák!
Az E-TÉR (4TR) szakrendszer használatához kapcsolódóan a Lechner Tudásközpont két napos térinformatikai oktatásokat indít településrendező tervezők részére. Az oktatássorozat célja a szakemberek felkészítése az E-TÉR (4TR) használatára oly módon, hogy a tervezési munkát a QGIS 3.6 térinformatikai szoftver megismertetése által segítse.
A képzésen résztvevők számára olyan tematika került kidolgozásra, amely jelentős segítséget nyújt ahhoz, hogy a tervezők a 313/2012. Korm. rendeletben előírt térinformatikai formátumban tudják benyújtani tervi állományaikat.
A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) Építészeti Intézete címzetes egyetemi tanárrá nevezte ki Csomay Zsófia, Ybl-, Pro Architectura-, és Prima-díjas építészt.
Aki 1967-ben a MIF Építész Tanszéken végzett és 1988 óta tanít a Magyar Iparművészeti Főiskolán (MIF) és a jogutódján a MOME -n.
Az állami szektorban elhelyezkedő fiatal építészek pályája sok szakmai kihívást tartogat. Az önkormányzatoknál vagy egy országos elérésű múzeumnál felmerülő kihívásokra az egyetem falai között kevésbé lehet felkészülni. A Trust your Architect! következő kerekasztal-beszélgetésén ezért meghívott vendégeinkkel annak járunk utána, hogy milyen szakmai tudásra van szükség, ha valaki a köz szolgálatában szeretné kamatoztatni az épített környezet formálásában megszerzett ismeretanyagát.
Időpont: 2019.05.13. 19:00-20:30
Helyszín: KÉK- Kortárs Építészeti Központ (1111 Budapest, Bartók Béla út 10-12.)
Csak Nyugaton szerezhetnek BIM diplomát a magyar mérnökök
BUDAPEST, 2019. március 25. – A GRAPHISOFT, mint az építőipar fejlődésének elkötelezett támogatója felhívja a figyelmet arra, hogy a további építőipari technológiai fejlesztéseket ma már akadályozza a digitális eszközök ismeretének hiánya a magyar szakemberek körében. A GRAPHISOFT szerint az építőipari digitalizáció egyre dinamikusabban fejlődik a nemzetközi piacon, amihez Magyarországon is minden szoftvertermék és szolgáltatás elérhető, ám a technológiák bevezetését komolyan hátráltatja a megfelelően képzett szakemberek hiánya. Tavaly 3899 műszaki diplomás végzett a hazai egyetemeken, de közülük senki sem kapott BIM szakirányú minősített képzést, pedig az ilyen szaktudású alkalmazottakat kifejezetten keresik a magyar építőipari vállalatok és tervezőirodák.
A Saint-Gobain 2019. január 1-jétől Magyarországon is egyesítette az építőanyag-gyártó és -forgalmazó egységeit, az Isover, Rigips és Weber divíziókat.