Tisztelt Pályázók!
A Debreceni Gyógyfürdő Kft. meghívja Önt és munkatársait az tárgyú nyílt építészeti ötletpályázat eredményhirdetésére és a díjak átadására 2015. augusztus 25-én (kedden) 12.00 órakor.
Helyszín: Hotel Lycium Debrecen, Átrium Étterem (4026 Debrecen, Hunyadi János u. 1-3.)
Üdvözlettel: "Aquaticum strandfürdő fejlesztése" ötletpályázat Bíráló Bizottsága
The National Museum announces an architectural competition for its new exhibitions. The subject of the two-round public competition for delivery of architectural design of the expositions, exhibition space and visitor service organization with an emphasis on the vision and philosophy of the expositions and a particular link between the Historical and the New Building of the National Museum of Czech Republic (NM).
A Magyar Építőművészek Szövetsége országos, nyilvános pályázatot hirdet Magyarország fiatal építészei és tájépítészei részére.
Az f_f_f2015. Reischl Gábornak, a MÉSZ néhai elnökének, kezdeményezésére 2006-ban elindított pályázat és vándorkiállítás folytatása. Mottói: 2006: reflexió helyzetjelentés, 2008: helytállás; 2010: helyreigazítás, 2013: helyek város vidék, 2015: egy hely.
Ideenwettbewerb aspern INTERNATIONAL: Das Juryergebnis
Der Film "aspern INTERNATIONAL" dokumentiert den Projektverlauf - hier ansehen!
Das Architekturzentrum Wien führte in Kooperation mit der Wien 3420 Aspern Development AG als Beitrag zur Vienna Biennale 2015 "Ideas for Change" einen geladenen Ideenwettbewerb für ein Grundstück in aspern Die Seestadt Wiens durch. Gesucht wurden Ideen für positiven Wandel und neue Formen für nutzungsneutrale Gebäude. Ziel des Wettbewerbes war es, alternative Herangehensweisen an die Architektur der Stadt zu entwickeln und damit eine Debatte über die Zukunft und die Kohärenz der Stadt anzuregen. Sieben ausgewählte Architekturbüros aus ganz Europa nahmen daran teil und präsentierten ihre eingereichten Projekte am 20. Juni in einem öffentlichen Symposium im Az W. Im Anschluss, am 22. Juni, tagte die Jury.
Budapest Főváros Önkormányzata ”Építészeti Értékvédelmi Támogatás” címmel pályázatot ír ki. A támogatás célja olyan munkák elvégzésének a segítése, amelyek az épületnek olyan részeit, tartozékait, díszítéseit, általában olyan értékeit újítják fel, állítják vissza, amelyek a fővárosi védettség alá helyezést indokolttá tették, tehát hangsúlyozottan az eredeti részek felújítása, restaurálása, visszaállítása.
A díjak összértéke 1.200.000 HUF! Ha elkészült mostanában (cca. 1-3 éven belül) egy jó terved, házad vagy belsőépítészeti munkád, és még nem publikáltuk az epiteszforum.hu-n, akkor mutasd meg másoknak is, és regisztrálj a Média Építészeti Díjára!
Minden évben egy olyan alkalom van Magyarországon, amikor egy független, nemzetközi elő-zsűri végignézi az idei termést, és kiválasztja a nekik legjobban tetsző öt épületet és öt tervet. Ezek a munkák kerülnek a “show-műsorba”, ami idén október 16-án lesz az Uránia Nemzeti Filmszínházban – ugyanott, ahol tavaly.
Az Ingatlanfejlesztői Kerekasztal Egyesület 2015-ben már harmadjára írja ki felsőoktatásban tanuló hallgatók számára Ötletpályázatát! Nagy öröm számunkra, hogy az elmúlt két évben a csapatok szép számban vettek részt a pályázatunkon, és nagyon szép, komplex pályázati anyagokat nyújtottak be.
Ebben az évben ismét egy izgalmas területet választottunk az ötletpályázat alapjául: Az idei kiírásban a turizmus és vendéglátás került nagyobb célkeresztbe, ahol jelentős mértékű fejlődésre van lehetőség, gazdasági és közérdek találkozhat, emellett hosszú évek, évtizedek óta létező kérdésre lenne érdemes a megfelelő választ megtalálni.
A FIABCI Magyar Tagozata (a Magyar Ingatlanszakmai Egyesület) az idén tizenhetedszer rendezi meg a Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíj Pályázatot.
A pályázat lebonyolítását idén is a Magyar Ingatlanszövetség (MAISZ) vállalta magára, a bírálati munkát pedig ez alkalommal is neves magyar és külföldi szakemberekből álló zsűri fogja végezni.
A Budapesti Építész Kamara ÉPÍTÉSZETI NÍVÓDÍJA elnyerésére az alábbi pályázatot írja ki:
A Budapesti Építész Kamara (BÉK) alapvető célja, hogy elősegítse az építészeti kultúra fejlődését, ismertté és elfogadottá tegye a városképet formáló építészeti alkotásokat és építészeket, valamint ösztönözze az építtetők és az építészek közötti sikeres együttműködést. A Budapesti Építész Kamara Építészeti Nívódíjának (Nívódíj) nyilvános pályázat keretében történő odaítélésével a Kamara díjazza a legkiemelkedőbb építészeti alkotásokat és alkotóikat, hogy azok megkapják a megérdemelt figyelmet és nyilvánosságot.